IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8837CDSGR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8837CDSGR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 0...1.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...12V DC |
| Case | WSON8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 250kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |