Motor Driver/Controller, Stepper & DC Brush, 8.2 V to 45 V Supply, 24 V/5 A Out, HTSSOP-28
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8842PWPR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8842PWPR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor Driver/Controller, Stepper & DC Brush, 8.2 V to 45 V Supply, 24 V/5 A Out, HTSSOP-28
| Output current | 3.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP28 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 50kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |
| Max operating temperature | 85°C |