Motor Driver, Brushed DC, 6.5V to 45V supply, 2A/1 Output, SO PowerPAD-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8870DDAR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8870DDAR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor Driver, Brushed DC, 6.5V to 45V supply, 2A/1 Output, SO PowerPAD-8
| Output current | 1.75A |
| Mounting | SMD |
| Case | HSOP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 200kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |
| Max operating temperature | 125°C |