Module: relay; reed switch; Channels: 1; 5VDC; max.120VAC; Grove
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRY-REED RELAY
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: DRY-REED RELAY
Spetsifikatsioon tootele Module: relay; reed switch; Channels: 1; 5VDC; max.120VAC; Grove
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | Grove Interface (4-wire) |
| Series | Grove |
| Kit contents | module |
| Kind of module | reed switch |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Switched voltage | ≤ 120V AC |
| Integrated circuit | BR-500Ω-H-5VDC |
| Switched current | 500mA |