Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 8; ON-OFF; 0.05A/12VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
DS-08
Tootja: NINIGI
Tootja tootekood: DS-08
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 8; ON-OFF; 0.05A/12VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -25...80°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | raised actuator |
| Number of positions | 2 |
| Row pitch | 7.62mm |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Overall length | 21.78mm |
| Poles number | 8 |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |