Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 3A/125VAC; green; Illumin: LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS-664K-S-L-S-K-TG
Tootja: MIYAMA
Tootja tootekood: DS-664K-S-L-S-K-TG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 3A/125VAC; green; Illumin: LED
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Type of switch | push-button |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mounting hole diameter | 16x14mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | 1...2.5mm |
| Backlight colour | green |
| Illumination | LED |
| AC test voltage | 1kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 1A / 125V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | green |
| Button shape | prominent, square |