ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 3A/250VAC; black; none; Rcont max: 20mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS-850K-S-IO-K
Tootja: MIYAMA
Tootja tootekood: DS-850K-S-IO-K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 3A/250VAC; black; none; Rcont max: 20mΩ
| Mounting | on panel, push-in |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mounting hole diameter | 13x19.2mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | 1...2.5mm |
| Illumination | none |
| AC test voltage | 2kV |
| Contacts configuration | SPST |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rectangular |
| Button marking | O-I |