Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS01C-254-L-04BE
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: DS01C-254-L-04BE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | raised actuator |
| Kind of package | tube |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Row pitch | 7.62mm |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Electrical life | 2000cycles |
| Poles number | 4 |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |