Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Kordarv:
70.0
Minimum quantity:
1330.0
Tootekood:
DS03-254-02BE
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: DS03-254-02BE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | raised actuator |
| Kind of package | tube |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Row pitch | 2.54mm |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Electrical life | 2000cycles |
| Poles number | 2 |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |