Splice terminal: rail; 0.5÷16mm2; ways: 1; terminals: 2; TS35; 1kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS10-PE-01P-1C-00AH
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DS10-PE-01P-1C-00AH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Splice terminal: rail; 0.5÷16mm2; ways: 1; terminals: 2; TS35; 1kV
| Electrical mounting | spring clamp |
| Mechanical mounting | DIN rail |
| Colour | yellow-green |
| Series | DS |
| Width | 10.2mm |
| Height | 49.8mm |
| Current rating | 57A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Rated voltage | 1kV |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |