Pin header; pin strips; male; PIN: 8; straight; 2.54mm; THT; 2x4
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
DS1021-2X4SF162-B
Tootja: CONNFLY
Tootja tootekood: DS1021-2X4SF162-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pin header; pin strips; male; PIN: 8; straight; 2.54mm; THT; 2x4
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | pin header |
| Kind of connector | male |
| Contact plating | gold flash |
| Type of connector | pin strips |
| Number of pins | 8 |
| Type of pin configuration | 2x4 |
| Overall length | 10.5mm |
| Lead length | 3mm |
| Spatial orientation | straight |