Socket; pin strips; female; PIN: 14; straight; 2.54mm; THT; 2x7; 3A
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
DS1023-2*7S21
Tootja: CONNFLY
Tootja tootekood: DS1023-2*7S21
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; pin strips; female; PIN: 14; straight; 2.54mm; THT; 2x7; 3A
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | pin strips |
| Number of pins | 14 |
| Maximum current | 3A |
| Height | 8.5mm |
| Type of pin configuration | 2x7 |
| Lead length | 3.2mm |
| Spatial orientation | straight |