Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; 1.57N; 6x6x3.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
DS1041-01-115KKA16010
Tootja: CONNFLY
Tootja tootekood: DS1041-01-115KKA16010
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; 1.57N; 6x6x3.5mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | bag, bulk |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 4.5x6.5mm |
| Body dimensions | 6x6x3.5mm |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Button shape | round |
| Button height | 10mm |