Connector: automotive; female; w/o contacts; plug; -40÷85°C; PIN: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
DS1162-02-4FCWP
Tootja: CONNFLY
Tootja tootekood: DS1162-02-4FCWP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: automotive; female; w/o contacts; plug; -40÷85°C; PIN: 4
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contacts pitch | 2mm |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Type of connector | automotive |
| Number of pins | 4 |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 100V |
| Connector variant | w/o contacts |