Tape: fixing; W: 19mm; L: 25m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS1925
Tootja: HPX
Tootja tootekood: DS1925
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 19mm; L: 25m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | white |
| Version | double-sided |
| Width | 19mm |
| Length | 25m |
| Thickness | 1.1mm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | PE foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Adhesive strength | 0.8N/mm |