Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 3A; DS
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
DS1ES6J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: DS1ES6J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 3A; DS
| Mounting | THT |
| Leads | for PCB |
| Series | DS |
| Contact material | Ag/Au |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 15x9.9x9.9mm |
| Mechanical durability | 100000000cycles |
| Electrical life | 500000cycles |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 30V DC |
| Contact current max. | 3A |
| Relay variant | miniature, monostable, sensitive, signal |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 30mA |