Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 3A; DS
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
DS1ESL224J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: DS1ESL224J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 3A; DS
| Mounting | THT |
| Leads | for PCB |
| Series | DS |
| Contact material | Ag/Au |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 15x9.9x9.9mm |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 500000cycles |
| Coil resistance | 3.2kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 30V DC |
| Contact current max. | 3A |
| Relay variant | bistable, miniature, sensitive, signal |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |