Splice terminal: rail; 0.2÷4mm2; ways: 1; terminals: 2; grey; TS35
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS2.5-01P-11-00AH
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DS2.5-01P-11-00AH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Splice terminal: rail; 0.2÷4mm2; ways: 1; terminals: 2; grey; TS35
| Electrical mounting | spring clamp |
| Mechanical mounting | DIN rail |
| Colour | grey |
| Series | DS |
| Width | 5.1mm |
| Height | 35.3mm |
| Current rating | 24A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |