Differential Line Driver, RS422, 4 Drivers, 4.5 V to 5.5 V, SOIC-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS26C31TMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DS26C31TMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Differential Line Driver, RS422, 4 Drivers, 4.5 V to 5.5 V, SOIC-16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | half duplex, RS422 |
| Transmission rate | 30Mbps |
| Kind of integrated circuit | line driver |
| Number of receivers | 0 |
| Number of transmitters | 4 |
| Max operating temperature | 85°C |