Driver, RS422, 4 Drivers, 4.5V to 5.5V Supply, SOIC-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS34C87TMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DS34C87TMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver, RS422, 4 Drivers, 4.5V to 5.5V Supply, SOIC-16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Interface | half duplex, RS422 |
| Transmission rate | 30Mbps |
| Kind of integrated circuit | line driver |
| DC supplying current | 500µA |
| Number of receivers | 0 |
| Number of transmitters | 4 |
| Max operating temperature | 85°C |