Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 3A/125VAC; red; Illumin: none
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS412-R
Tootja: MIYAMA
Tootja tootekood: DS412-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 3A/125VAC; red; Illumin: none
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Type of switch | push-button |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø17.8mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | 700µm...2.6mm |
| Illumination | none |
| AC test voltage | 1kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 3A / 125V AC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | red |
| Button shape | prominent, round |