Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 5VDC; 2A; max.250VAC; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS4E-ML-DC5V
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: DS4E-ML-DC5V
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 5VDC; 2A; max.250VAC; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Series | DS |
| Contact material | silver |
| Mechanical durability | 100000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 220V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 62.5Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | 4PDT |
| Contact current max. | 2A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 3.5V DC |