Module: soft-start; Usup: 200÷480VAC; DIN; 24VDC; 3kW; Ucntrl: 24VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS7-340SX007N0-N
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: DS7-340SX007N0-N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: soft-start; Usup: 200÷480VAC; DIN; 24VDC; 3kW; Ucntrl: 24VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 200...480V AC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Additional functions | starting current limiter |
| Electrical connection | screw terminals |
| Driver features | integrated by-pass |
| Max motor power | 3kW |
| Rated continuous current | 7A |
| Starting/stopping time | 0...30/0...30s |