IC: interface; transceiver; RS422,RS485,full duplex; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS8921AM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DS8921AM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; transceiver; RS422,RS485,full duplex; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | full duplex, RS422, RS485 |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 35mA |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |