IC: interface
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS89C21TM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DS89C21TM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Interface | full duplex, RS422 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | line driver |
| DC supplying current | 6mA |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |