LVDS Driver, LVDS Transceiver, 1 ns, 35 mA, -40 °C, 85 °C, 3 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DS90LV049TMT/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DS90LV049TMT/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LVDS Driver, LVDS Transceiver, 1 ns, 35 mA, -40 °C, 85 °C, 3 V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential, low voltage |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Interface | LVDS |
| Transmission rate | 400Mbps |
| Kind of integrated circuit | line driver, line interface, line receiver |
| Number of receivers | 2 |
| Number of transmitters | 2 |
| Max operating temperature | 85°C |