Tootekood: DSA120C150QB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSA120C150QB
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Type of diode
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 2x60A; 375W; TO3P
Mounting THT
Case TO3P
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. off-state voltage 150V
Max. forward impulse current 1.2kA
Max. forward voltage 800mV
Power dissipation 375W