Tootekood: DSA20C100PB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSA20C100PB
  • Type of diode
  • Heatsink thickness
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 2x10A; 65W; TO220AB
Mounting THT
Case TO220AB
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward voltage 710mV
Power dissipation 65W