Tootekood: DSA70C100HB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSA70C100HB
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 2x35A; 160W; TO247-3
Mounting THT
Case TO247-3
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward impulse current 550A
Max. forward voltage 740mV
Power dissipation 160W