Tootekood: DSA90C200HB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSA90C200HB
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 200V; 2x45A; 275W; TO247-3
Mounting THT
Case TO247-3
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. off-state voltage 200V
Max. forward impulse current 820A
Max. forward voltage 860mV
Power dissipation 275W