Module: diode; double independent; 1kV; If: 2x30A; SOT227B; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSEI2X31-10B
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSEI2X31-10B
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 1kV; If: 2x30A; SOT227B; screw
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 60A |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Max. forward voltage | 2V |