Module: diode; double independent; 600V; If: 2x60A; ECO-PAC 1; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSEI2X61-06P
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSEI2X61-06P
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 600V; If: 2x60A; ECO-PAC 1; THT
| Case | ECO-PAC 1 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 120A |
| Max. forward impulse current | 550A |
| Max. forward voltage | 1.5V |