Diode: rectifying; SMD; 800V; 30A; Package: reel,tape; D2PAK; 160W
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
DSI30-08AS
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSI30-08AS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 800V; 30A; Package: reel,tape; D2PAK; 160W
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 255A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 160W |
| Type of diode | rectifying |