Oscilloscope: digital; Band: ≤200MHz; Channels: 2; 100kpts/ch
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSOX2022A
Tootja: KEYSIGHT TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: DSOX2022A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: digital; Band: ≤200MHz; Channels: 2; 100kpts/ch
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | USB |
| Body dimensions | 381x204x142mm |
| Kind of display used | color |
| Display resolution | 800x480 |
| Kind of output connector | USB A socket, USB B socket |
| Information | Products are intended for professional and industrial use only, and are not suitable for consumer or household use. |
| Max. input voltage | 300V |
| Trigger | falling-edge, impulse width, rising-edge, video signal |
| Measuring instrument features | 2 waveforms recording, automatic measurement of many parameters, mathematical functions: addition, subtraction, multiplication and FFT, multilanguage menu, X-Y, ROLL operation mode, 10 sets memory |
| Standard equipment | calibration certificate, CD with documentation, mains cable |
| Sampling | 2Gsps |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass |