Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 480Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSP1-DC12V-R-F
Tootja: PANASONIC ELECTRIC WORKS
Tootja tootekood: DSP1-DC12V-R-F
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 480Ω
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...65°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Body dimensions | 20.2x11x10.5mm |
| Mechanical durability | 50000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 125V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 480Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO + SPST-NC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 9.6V DC |
| Coil power consumption | 300mW |
| Coil current | 25mA |