Power supply: switched-mode; for DIN rail; 100W; 24VDC; 3.8A; 89%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSP100-24/C2
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DSP100-24/C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 100W; 24VDC; 3.8A; 89%
| Output current | 3.8A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Operating temperature | -25...71°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 89% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |