AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 30 W, 15 VDC, 2 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSP30-15
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DSP30-15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 30 W, 15 VDC, 2 A
| Output current | 2A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -25...71°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 15V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 83% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |