Diode: rectifying; SMD; 1.2V; 8A; Package: tube; D2PAK; Ifsm: 120A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSP8-12AS-TUB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSP8-12AS-TUB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1.2V; 8A; Package: tube; D2PAK; Ifsm: 120A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.08V |
| Power dissipation | 100W |
| Type of diode | rectifying |