DsPIC microcontroller; SRAM: 2048B; Memory: 48kB; SO28; 2.5÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSPIC30F4012-30I/SO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: DSPIC30F4012-30I/SO
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DsPIC microcontroller; SRAM: 2048B; Memory: 48kB; SO28; 2.5÷5.5VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.5...5.5V DC |
| Case | SO28 |
| Type of integrated circuit | dsPIC microcontroller |
| Integrated circuit features | PoR, watchdog |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | ADC, CAN, I2C, PWM, SPI, UART |
| Number of cores | 1 |
| Terminal pitch | 1.27mm |
| Family | DSPIC |
| Kind of architecture | Harvard 16bit |
| Program memory | 48kB |
| Number of 32bit timers | 2 |
| Number of 16bit timers | 5 |
| Number of capacitive channels | 9 |