IC: dsPIC microcontroller; 256kB; 64kBRAM; TQFP100; 3÷3.6VDC; reel
Kordarv:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Tootekood:
DSPIC33AK256MC210T-I/PT
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: DSPIC33AK256MC210T-I/PT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: dsPIC microcontroller; 256kB; 64kBRAM; TQFP100; 3÷3.6VDC; reel
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | TQFP100 |
| Number of inputs/outputs | 76 |
| Type of integrated circuit | dsPIC microcontroller |
| Integrated circuit features | DMA |
| Operating temperature | -40...55°C |
| Kind of package | reel |
| Interface | ECAN x2, I2C, SPI, UART |
| Program memory | 256kB |
| Clock frequency | 200MHz |
| Number of 32bit timers | 3 |
| Number of 16bit timers | 2 |