IC: dsPIC microcontroller; 256kB; 64kBRAM; TFBGA129; 3÷3.6VDC
Kordarv:
260.0
Minimum quantity:
260.0
Tootekood:
DSPIC33AK256MPS212-I/2H
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: DSPIC33AK256MPS212-I/2H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: dsPIC microcontroller; 256kB; 64kBRAM; TFBGA129; 3÷3.6VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | TFBGA100 |
| Number of inputs/outputs | 98 |
| Type of integrated circuit | dsPIC microcontroller |
| Integrated circuit features | DMA |
| Operating temperature | -40...55°C |
| Kind of package | in-tray |
| Interface | ECAN x2, I2C, SPI, UART |
| Program memory | 256kB |
| Clock frequency | 200MHz |
| Number of 32bit timers | 3 |
| Number of 16bit timers | 2 |