IC: dsPIC microcontroller; 512kB; 64kBSRAM; VQFN48; 3÷3.6VDC; tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSPIC33AK512MPS205-I/PT
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: DSPIC33AK512MPS205-I/PT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: dsPIC microcontroller; 512kB; 64kBSRAM; VQFN48; 3÷3.6VDC; tube
| Mounting | SMT |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | VQFN48 |
| Number of inputs/outputs | 31 |
| Type of integrated circuit | dsPIC microcontroller |
| Integrated circuit features | Brown Out Reset (BOR), PoR, RTCC, watchdog |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | CAN, I2C, IrDA, LIN, SENT, Smart Card, SPI, UART |
| Number of cores | 1 |
| Family | DSPIC |
| Program memory | 512kB |
| Clock frequency | 200MHz |
| Number of 32bit timers | 3 |
| Number of 16bit timers | 2 |