DsPIC microcontroller; SRAM: 16kB; Memory: 64kB; DIP28; 3÷3.6VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSPIC33FJ64MC802-I/SP
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: DSPIC33FJ64MC802-I/SP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DsPIC microcontroller; SRAM: 16kB; Memory: 64kB; DIP28; 3÷3.6VDC
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | DIP28 |
| Number of inputs/outputs | 21 |
| Type of integrated circuit | dsPIC microcontroller |
| Integrated circuit features | DMA, PMP |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | ECAN, I2C, SPI x2, UART x2 |
| Number of cores | 1 |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Family | DSPIC |
| Kind of architecture | Harvard 16bit |
| Program memory | 64kB |
| Number of 32bit timers | 2 |
| Number of 16bit timers | 5 |