Converter: DC/DC; 600W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 50A; DIP; THT
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
120.0
Tootekood:
DSQ0150V2NBC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: DSQ0150V2NBC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 600W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 50A; DIP; THT
| Output current | 50A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 96% |
| Number of outputs | 1 |