Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; ON-OFF; 0.05A/12VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSR-02
Tootja: NINIGI
Tootja tootekood: DSR-02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; ON-OFF; 0.05A/12VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | flat actuator |
| Number of positions | 2 |
| Row pitch | 7.62mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Overall length | 6.08mm |
| Poles number | 2 |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |