Tootekood: DSS16-01A
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSS16-01A
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 16A; 105W; TO220AC
Mounting THT
Case TO220AC
Kind of package tube
Semiconductor structure single diode
Max. load current 35A
Max. forward impulse current 230A
Load current 16A
Max. forward voltage 640mV
Power dissipation 105W