Tootekood: DSS16-01AS
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DSS16-01AS
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 16A; Ufmax: 0.64V; D2PAK
Mounting SMD
Case D2PAK
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 35A
Max. forward impulse current 230A
Load current 16A
Max. forward voltage 640mV
Power dissipation 105W