Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSS18UTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: DSS18UTR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 35pF |