Microswitch SNAP ACTION; with lever (with roller); DPDT; Pos: 2
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
DT-2R4-A7
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: DT-2R4-A7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; with lever (with roller); DPDT; Pos: 2
| Operating temperature | -55...85°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Body dimensions | 49.3x21.35x17.5mm |
| Mechanical durability | 3000000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 10A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 5.56N |