Display: TFT; 1.8"; 128x160; Illumin: LED; Dim: 34x46.7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DT018ATFT
Tootja: DISPLAYTECH
Tootja tootekood: DT018ATFT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT; 1.8"; 128x160; Illumin: LED; Dim: 34x46.7mm
| Supply voltage | 2.5...3.3V DC |
| Interface | parallel, RGB |
| Number of pins | 45 |
| Type of pin configuration | 1x45 |
| Display resolution | 128x160 |
| Screen size | 1.8" |
| Kind of display | graphical |
| Illumination | LED |
| Contrast | 350:1 |
| Window dimensions (H x W) | 28.03x35.04mm |
| Type of display | TFT |
| Ribbon cable pitch | 500µm |